A Farkas útja az Istenek aranya folytatása, ugyanis az előző könyv szereplői bonyolódnak ismét újabb kalandokba . Miután a szerző önéletrajzából kiderült, hogy mindenre elszánt, vakmerő gyerek volt, nem meglepő Beck bátorsága sem. Aki, mint már megszokhattuk, segítő társra talál egy szintén fiatal fiú, Tikaani személyében, aki hol megnehezíti a dolgát, hol megmenti az életét…
A Farkas útja sokkal profibbra sikerült, mint az előző könyv. Egészen hihető a történet, azt leszámítva, hogy Beck és Tikaani túl fiatalok ahhoz, hogy kiálljanak ilyen intenzív fizikai próbákat. A könyv elején a repülőjük lezuhan nem messze egy falutól, és Al bácsi súlyosan megsérül. Beck, mint mindenre elszánt unokaöcs, és a barátja, Tikaani nyakukba veszik a lehetetlent, azt a hegyet, amely elválasztja őket a legközelebbi falutól. A hegy megmászása közben természetesen többször is kockára kell tenni az életüket, mert embert próbáló helyzetekbe keverednek. Kétség sem fér hozzá, hogy Bearnek az Everest-expedíciója adta az ihletet a könyv megírásához. Nekem az önéletrajzi könyvében is ez a rész tetszett a legjobban, ami megmagyarázza, miért élveztem ennyire ennek a könyvnek az olvasását is. Nem hagyta lankadni a figyelmem, mert vagy a hóviharral kellett megküzdeniük a szereplőknek, vagy éppen egy rénszarvas gyomrából vacsoráztak, vagy medvetámadás áldozatai lettek…
Nagyon tetszett az agyrázkódás tüneteinek a bemutatása is. Bár nem hiszem, hogy a diagnosztizálás egy ilyen fiatal fiúnak vészhelyzetben tényleg eszébe jutna, de az biztos, hogy én már tudom, hogy mire kell figyelnem hasonló esetben. Akárcsak medvetámadás esetén… Sőt, én tuti nem gondolnék rá, hogy vizes ruhát mínusz hőmérsékleten is simán meg lehet szárítani…
A két fiú természetesen eléri végül Takaani faluját, ahol hősként ünneplik őket és a lakosok All bácsi segítségére sietnek. Bear a technikailag elmaradott falu bemutatásával megpróbálja felhívja a figyelmünket arra, hogy modern eszközök nélkül is tökéletesen le lehet élni egy életet – a pletykák szerint Bear a saját életében is törekszik ezen technológiák kiiktatására. És mivel az írói gyakorlata sokat fejlődött az előző könyveihez képest, nyugodt szívvel ajánlom ezt a kötetet már azoknak az olvasóknak is, akik eddig még sehol nem találkoztak Bear Grylls túlélő technikáival és kalandvágyával.
Bear Grylls: A Farkas útja
Jaffa Kiadó, 2013.